Aktualna sytuacja rynkowa, gospodarcza, społeczna zmienia się tempie jakiego jeszcze 12 miesiący temu nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Wszyscy żyliśmy w rozpędzonym pociągu naszych działalności, często podchodząc do istotnych kwestii bez należytej uwagi i analizy. Nasze podejście nie musiało wiązać się z ignoranctwem, a postawieniem priorytetów na rozwój kosztem zadbania o inne relacje oparte na prostej zasadzie – MOJE BEZPIECZEŃSTWO JEST TAK WYSOKIE JAK KOMPETENCJE MOICH PARTNERÓW.

 

Dopiero pandemia w brutalny sposób skierowała nasze oczy w kierunku kwestii bezpieczeństwa: naszego życia, naszych finansów, naszej działalności. W ten dosadny sposób najwyższej rangi nabrały nagle wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, relacje, których celem jest uchronienie nas przed złymi skutkami otaczającej rzeczywistości

Struktura prowadzenia biznesu oparta o pewnych partnerów, choć wypracowana już przecież tak dawno, wcale nie była powszechną w realiach polskich przedsiębiorców. Często kierowaliśmy się nie tyle pewnością oferty i pantera, a przede wszystkim chwilową oszczędnością, krótkim postrzeganiem osiągnięcia zamierzonego celu – tylko w tej konkretnej chwili. Takie podejście nie tylko czyniło naszą działalność narażoną na nieprzewidziane zagrożenia, ale przede wszystkim pozostawiało nas samych w trudnej sytuacji.

Każdy ocenia trudną sytuację inaczej, według priorytetów jakie są aktualnie dla niego najważniejsze. Niemniej w żadnym z obszarów, który nie stanowi naszego podstawowego zajęcia/działalności nie poradzimy sobie (lub poradzimy gorzej) bez doradców, partnerów, dostawców.

Jak bardzo na czasie staje się parafraza znanego powiedzenia „przyjaciół poznaje się w biedzie” – my mówimy PROFESJONALISTÓW POZNAJE SIĘ W BIEDZIE!. W tych czasach poznaje się bowiem profesjonalnych PARTNERÓW. Doradców, którzy w niesprzyjających okolicznościach będą naszymi przewodnikami, pomocą w organizacji, wykonawcą określonych czynności. Na kim, jeżeli nie na pewnym i profesjonalnym doradcy oprzeć swoje działania? Czy to będzie kancelaria prawna, biuro rachunkowe/podatkowe, czy Broker Ubezpieczeniowy. Każdy z nich, jeśli chce być przewodnikiem w tych niepewnych czasach musi przekuć swoje umiejętności w działanie, w pomoc, w wyprzedzanie faktów i reagowanie w trybie szybkim na potrzeby Klienta. Potrzeby te wbrew pozorom są większe niż wcześniej.

Jakiej rangi nabiera dziś szybka realizacja zobowiązań, szybka odpowiedź na pytanie, szybkie wskazanie działań, wskazanie zagrożeń, szybkie opracowanie najbliższej przyszłości w przedsiębiorstwie ? . Słowo „szybkie” wcale nie ma tu znaczenia negatywnego należy je postrzegać jako działanie oparte o doświadczenie, wiedzę, która nie pochyla się przed wyzwaniem a reaguje dynamicznie na potrzeby swoich Klientów, partnerów.
Jako profesjonaliści nie tylko tworzymy unikatowy na skalę kraju PROGRAM UBEZPIECZENIA DLA PSPD , ale świadczymy pełne doradztwo i całościową obsługę Klienta, wsparcie merytoryczne oraz działanie w obszarach, które mają zabezpieczyć biznes w obszarze ochrony ubezpieczeniowej.

Jednym z szybkich działań jaki udało się nam wypracować wspólnie z DAS jest rozszerzenie dedykowane dla ubezpieczonych w programie Ochrona Prawna dla Członków  PSPD ,Ochrona Prawna Pojazdów w Transporcie Krajowym, Międzynarodowym, Programie Ochrona Prawna Uczestnika Ruchu Drogowego – od 6 kwietnia 2020 roku do odwołania ,zostaje rozszerzony zakres telefonicznych porad prawnych związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19). Porady mogą dotyczyć zarówno prowadzonej przez ubezpieczonego działalności gospodarczej, kwestii zawodowych oraz życia prywatnego.

W Grupie MAK-STBU stawiamy przede wszystkim na to, by nasi Klienci mieli w nas oparcie.

Korzystaj z usług najlepszych! Korzystaj z MAK-STBU.

Przeczytaj również:

 • Ubezpieczenie dla Agencji Celnej – jak zrobić to dobrze?
  Agencja Celna to nie Urząd Celny Bardzo często przez niezrozumienie lub zbieżność nazwy agencja celna jest mylona z Urzędem Celnym, a agent celny z funkcjonariuszem – celnikiem. Trzeba pamiętać, że są to dwie odrębne instytucje. Obie znajdują się w...

  Czytaj więcej

  03.03.2023Logistyka
 • Flota bez tajemnic: Ochrona prawna w ubezpieczeniach komunikacyjnych
  Jako brokerzy chcemy zapewniać Klientom bezpieczeństwo, satysfakcję i spokój. Do ich potrzeb podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę to co dla nich najważniejsze. W obecnej sytuacji rynkowej i gospodarczej szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym...

  Czytaj więcej

  27.01.2023Ubezpieczenia komunikacyjne

Zaufali nam:

BFI
HLS Eurocustoms24
HSL Polska
JCSS
Langowski Logistics
Olavion
Nawatrans Polska
Q4RAIL
Uni-Logistics
Trans Baltic Logistics
Trans Polonia Group
VIA Cargo
AC-Porath
WUŻ
iconStrefa klienta